Predsednik Thaçi: BSK, pokazatelj karaktera države i društva

Priština, 28. septembar 2016. godine – Predsednik Republike Kosova, Hashim Thaçi, danas je učestvovao na otvaranju Centra za traganje i spašavanje BSK-a, u selu Pomazatin u Kosovo Polju.

Predsednik Thaçi je rekao  da je otvaranje ovog centra jedno od dostignuća Bezbednosnih snaga Kosova i da ova snaga sve više jača u pravcu održavanja operativnih kapaciteta, spremnosti da se podrži institucije, zajednice, NVO kao i saradnju sa našim partnerima.

„Saradnja sa našim strateškim partnerima Sjedinjenim Američkim Državama, posebno sa gardom Ajove, sa NATO-om i KFOR-om, svakoga dana se održava na povećanje, jačanje i modernizaciju BSK-a“, rekao je predsednik Thaçi.

Hitne intervencije BSK-a, bilo da su na Kosovu ili u regionu, prema predsedniku Thaçi-ju, najbolje pokazuju koliko su spremni njihovi pripadnici, kako u operativnom pogledu, tako i u psihološkom i moralnom.

„Neki od kadeta BSK-a se ističu na prestižnim vojnim akademijama u svetu i to je pokazatelj koliko talentovanih, mladih momaka i devojaka je zainteresovano da služe otadžbini u segmentu bezbednosti i zaštite“, rekao je predsednik Thaçi.

Odnoseći se na zastupljenost pripadnika svih zajednica, u unapređenom rodnom sastavu, predsednik Thaçi je rekao da su Bezbednosne snage Kosova najbolji pokazatelj karaktera naše države i našeg društva.

„BSK je slika vrednosti našeg društva. BSK je buduća vojska Kosova“, rekao je on.

U ime Republike Kosova, predsednik Thaçi se zahvalio i vladama zemalja koje su doprinele povećanju profesionalizma i logističkih kapaciteta Centra za potragu u spašavanje pri BSK-u.

Na svečanom otvaranju ovog centra učestvovali su i ministar BSK-a, Haki Demolli, komandant BSK-a, general-pukovnik, Rrahman Rama, komandant KFOR-a, general-major Giovanni Fungo i mnogobrojni pripadnici diplomatskog kora, poslanici i ostali državni zvaničnici.