Agjenda ditore

E diel, 22 maj 2016

Agjenda mediale e presidentit Thaçi për nesër, 23 maj
 
Nesër (e hënë), në orën 10:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me ministrat Memli Krasniqi dhe Bekim Çollaku, viziton kompaninë për prodhimin dhe përpunimin e qumështit “Eurolona”, në fshatin Miradi e Epërme të Fushë Kosovës.
 
Mirëpresim ekipet tuaja!

E premte, 20 maj 2016

Agjenda mediale e Presidentit Thaçi për sot, e premte
 
Të nderuar gazetarë,

Sot, në orën 09:15, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim z.Noel Malcolm, të cilit ia dorëzon Medaljen e Artë të Lidhjes së Prizrenit. (Pamje dhe deklarata)

*****

Sot (20 maj, e premte), Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë trasenë e re në rrugën 6-të, të autostradës “Arbën Xhaferi”.

Meqë është vendpunishte, shkuarja dhe kthimi për gazetarë dhe kameramanë organizohet prej Departamentit për Informim dhe Komunikim me Publikun në ZPRK.

Vendi dhe ora e nisjes: Parkingu i Kuvendit të Kosovës, ora 11:00.

Mirëpresim ekipet tuaja!

E enjte, 19 maj 2016

Nesër (20 maj, e premte), Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë trasenë e re në rrugën 6-të, të autostradës “Arbën Xhaferi”.

Meqë është vendpunishte, shkuarja dhe kthimi për gazetarë dhe kameramanë organizohet prej Departamentit për Informim dhe Komunikim me Publikun në ZPRK.

Të gjitha mediet e interesuara për ta përcjellë këtë ngjarje duhet t’i dërgojnë sot emrat ose numrin e anëtarëve të ekipeve të tyre, më së largu deri në orën 19:00.

Vendi dhe ora e nisjes: Parkingu i Kuvendit, ora 11:00

Konfirmimi në: [email protected] ose 038 212460

Ju falënderojmë për mirëkuptim!

E martë, 17 maj 2016

Agjenda e presidentit Thaçi për nesër, e mërkurë
 
Nesër (18 maj), në orën 11:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e 26 vjetorit të vrasjes së Jetullah Deskut në ish-APJ.
 
Vendi: Qendra e Kulturës “Jehona e Dukagjinit” në Klinë
 
Gjithashtu, në orën 14:00, presidenti Thaçi viziton komunitetin malazias në fshatin Gorazhdec të Pejës.
 
Vendi: Familja Beshoviq, Gorazhdec
 
Mirëpresim ekipet tuaja!

E hënë, 16 maj 2016

Agjenda mediale e presidentit Thaçi për nesër, 17 maj
 
Nesër, e martë (17 maj), në orën 09:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në hapjen e Konferencës për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit në mes të Bashkimit Evropian dhe Republikës së Kosovës.
 
Vendi: Swiss Diamond
 
Gjithashtu, në orën 12:45, presidenti Thaçi pret në takim Komisionerin Evropian për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn (pamje dhe deklarata).
 
Vendi: Kabineti i Presidentit
 
Mirëpresim ekipet tuaja!

E diel, 15 maj 2016

Agjenda mediale e presidentit Thaçi për nesër, 16 maj

Nesër në orën 11:00, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim një delegacion të Parlamentit Evropian të kryesuar nga z. Tonino Picula.

Vendi: Kabineti i Presidentit

Mirëpresim ekipet tuaja!

previous

1-6 Nga 364

next
Agjenda

KOSOVO IN UNESCO