Agjenda ditore

E martë, 17 nëntor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 17 nëntor 2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim Mbretin e Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein, i cili vjen për vizitë zyrtare shtetërore në vendin tonë, me ftesën e Presidentes Jahjaga.

Më poshtë agjenda e vizitës:

E martë, 17 nëntor 2015:

12:20  - Pritja me ceremoni zyrtare në sheshin “Ibrahim Rugova”

12:40 – Takimi i Presidentes Jahjaga me Mbretin Abdullah II në kabinetin e Presidentes, C-101

Pas takimit, Presidentja Jahjaga dhe Mbreti Abdullah II do të japin deklarata para mediave.

Pas takimit në Zyrën e Presidentes, Mbreti Abdullah II takohet me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në ndërtesën e Qeverisë.

Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.

Shënim: Mediat duhet të jenë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës më së largu deri në orën 11:30.
 

E premte, 06 nëntor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 6 nëntor 2015
 
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për Zgjerim, z.Johannes Hahn.

Dita: E premte, 6 nëntor
Koha: 08:30
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.
 

E mërkurë, 28 tetor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datat 28 -29 tetor
 
Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, në vizitë zyrtare shtetërore në vendin tonë vjen Presidenti i Republikës së Austrisë, Heinz Fischer.
 
Në vijim agjenda e vizitës dyditore së Presidentit Fischer:
 
E mërkurë, 28 tetor
Koha: 12:20
Pritja me ceremoni shtetërore në sheshin “Ibrahim Rugova”.
 
Shënim: Gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët duhet të jenë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës më së voni në orën 12:00.

12:40
Takimi i Presidentes Jahjaga me Presidentin Fischer.

 
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101.
Shënim: Pas takimit do të ketë konferencë për media.
 
17:20
Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, z.Kadri Veseli.

 
Vendi: Kabineti i kryetarit të Kuvendit.
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.
 
E enjte, 29 tetor
 
08:00
Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer takohet me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z.Isa Mustafa.

 
Vendi: Kabineti i kryeministrit.
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.
 
09:00
Presidentja Jahjaga dhe Presidenti Fischer marrin pjesë në Forumin Ekonomik Kosovar-Austriak.

 
Vendi: Hoteli Swis Diamond.
 
10:45
Presidentja Jahjaga dhe Presidenti Fischer vizitojnë Prizrenin.
 

Vendi: Kisha Katolike në Prizren dhe Xhamia e Sinan Pashës.

E martë, 20 tetor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për ditën e martë, 20 tetor
 
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, në kuadër të takimeve me drejtues të partive parlamentare, pret në takim kryetarët e subjekteve politike Lëvizja Vetëvendosje, AAK dhe Nisma.

 
Dita: E martë, 20 tetor
Koha: 09:00
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit
 
 
*****
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim përfaqësuesit e Grupit 6 +.
 

Dita: E martë, 20 tetor
Koha: 12:15
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit
 
*****
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim drejtuesit e Listës Srpska.
 
Dita: E martë, 20 tetor
Koha: 13:00
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit

E hënë, 19 tetor 2015Agjenda e Presidentes Jahjaga për ditën e hënë, 19 tetor

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mban konferencë për media  

Dita: E hënë, 19 tetor
Koha: 10:45
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101


Agjenda e Presidentes Jahjaga për ditën e hënë, 19 tetor

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, në kuadër të takimeve me drejtues të partive parlamentare, pret në takim kryeministrin e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në cilësinë e kryetarit të LDK-së.

Dita: E hënë, 19 tetor
Koha: 16:00
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101

Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit

E premte, 16 tetor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për ditën e premte, 16 tetor

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga merr pjesë në shfaqjen e dokumentarit për bërjen e instalacionit artistik “Mendoj për Ty”, të artistes Alketa Xhafa – Mripa, në organizim të Këshillit Kombëtar për të Mbijetuarit e Dhunës Seksuale gjatë luftës.

Dita: E premte, 16 tetor
Koha: 18:00
Vendi: “Sheshi 21”, Prishtinë
 

previous

1-6 Nga 324

next
Agjenda

KOSOVO IN UNESCO